Podhrabové desky – materiál

Podhrabové desky jsou vyráběny z velice kvalitního materiálu. Je jím vibrolis beton. Přípravy tak kvalitního betonu byste nedosáhli ani při stavbě vašeho vlastního betonového základu. Z tohoto betonu je při lití do formy odstraněn pomocí vibračního zařízení veškerý vzduch a nenacházejí se tak v něm žádné bublinky, které by znamenaly omezení pevnosti materiálu. Z vnitřní strany bývají podhrabové desky vysypány cementovým práškem a ze strany a ze strany vnější jsou hladké. To že jsou podhrabové desky vysypány z jedné strany podhrabovým práškem souvisí ze skutečností, že forma na podhrabové desky má samozřejmě jen pět stran. Strana šestá je otvorem, kterým se do formy beton nalévá. Vysypání cementovým práškem je tedy tím nejlepším technologickým opatřením, které lze pro tuto hrubší stranu provést. Ploty s podhrabovými deskami jsou tak velice odolné.

Podhrabové desky – armatura

Podhrabové desky jsou samozřejmě kvůli své délce vyztuženy ocelovou armaturou. Armatura zajistí, že při případném zatížení jsou natahovány tyto ocelové pruty, které mají velkou pevnost v tahu a nedochází k poškození betonu samotného, který je při své tvrdosti logicky také křehký. Uvádí se, že železobeton byl vynalezen v roce 1867 a lze říci, že tento technologický objev znamenal skutečnou revoluci ve stavebnictví. Podhrabové desky nebývají při své původní funkci, tedy umístění jako základu plotu nijak zvláště namáhány. Přesto, i když se do situace zatížení dostanou, vynikají svou vysokou odolností. To je velice vítaným faktorem zejména při přepravě a manipulaci, které jsou takřka jedinými příležitostmi, kdy mohou podhrabové desky přijít k úhoně. Jakmile jsou nainstalovány podhrabové desky na své místo, jsou již takříkajíc v suchu co do nebezpečí poškození. Jediným předmětem poškození se mohou stát hrany podhrabové desky, které se mohou například při úderu tvrdým předmětem ulamovat. To ale nijak neovlivní funkci podhrabové desky.Podhrabové desky – Menu:

Kontakt:

Podhrabové desky nabízí:

Podhrabové desky

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme  poplastované pletivo, veškeré dráty,  sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment.

Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.

Doporučujeme:

Prodej líhní pro drůbež